

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Resistance | 55 mΩ |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 4 |
| Max Power Dissipation | 870 mW |
| Power Dissipation | 1.35 W |
| Threshold Voltage | 1 V |
| Number of Channels | 4 |
| Input capacitance | 430 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 3.36 A |
| Rds On Max | 33 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30 V |
| Turn-On Delay Time | 1.9 ns |
| Turn-Off Delay Time | 30 ns |
| Fall Time | 21 ns |
| Rise Time | 3 ns |
| Gate Charge | 9 nC, 12.7 nC |
| Drain to Source Resistance | 80 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | -30 V |
| Schedule B | 8541290080 |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel, P-Channel |
Stock: 391
Distributors
pcbx
Unit Price$0.83453
Ext.Price$0.83453
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.83453 | $0.83453 |
| 10 | $0.71030 | $7.10300 |
| 25 | $0.66914 | $16.72850 |
| 50 | $0.63037 | $31.51850 |
| 100 | $0.59383 | $59.38300 |
| 300 | $0.57515 | $172.54500 |
| 500 | $0.55707 | $278.53500 |
| 1000 | $0.53719 | $537.19000 |
